Mobilya markaları nasıl tercih edilmeli

Yaşama ve çalışma alanlarımızı güzelleştiren mobilyaların fiyat bakımından ekonomik, görünüm olarak estetik, kullanım itibarıyla rahat, sağlam ve sağlıklı olmasını isteriz. Mobilya markaları tarafından üretilen çok sayıdaki model arasından bu özelliklerin hepsini taşıyanlarını bulmak için biraz araştırma yapmak gerekir.
Mobilya seçiminde pek çok kriter söz konusudur ve alışverişe çıkmadan önce bunları bir kenara not almanızı tavsiye ederiz. Bütçeniz önemlidir, zevkiniz önemlidir; piyasadaki mobilya modelleri arasından seçeceğiniz parçaların mekanlarınıza uygunluğu, halı ve perde gibi unsurlarla uyumu önemlidir. Küçük çocuğunuz varsa veya evcil hayvan besliyorsanız ona göre, odalar ve salon küçükse ona göre düşünmeniz gerekir. Bir oturma grubunun fiyatını çok uygun bulursunuz, gözünüze pek sağlam gözükmez; şahane bir kanepe küçük salonunuz için fazla hacimlidir vb.; kısacası bu işler pek kolay işler değildir. Neyse ki günümüzde üretim yapan mobilya markaları gerçekten çok sayıda alternatifle hizmet vermektedir ve biraz sabırlı olursanız istediğiniz tarzda mobilyalar bulamamanız pek mümkün değildir. Öncelikle dikkate alacağınız unsur elbette ki ödeme gücünüzdür, fakat mobilya modelleri arasında tercih yapmaya çalışırken sadece uygun fiyat avantajına kapılmamalısınız. Üzerinde rahatça ve keyifle oturup uzanamayacağınız, kısa sürede yıpranıp bozulacak, temizlenmesi zor mobilyalar sıkıntı yaratır. Daha taksitleriniz bitmeden sorun yaşamak istemiyorsanız sağlamlık, kalite, hafiflik ve ergonomik özellikler gibi konuları da göz önünde bulundurmalısınız.

Görünüm de tek ölçütünüz olmamalıdır; kalitesiz hammaddeler ve kumaşlarla da göze hoş gelen bir dış görünüm sağlanabilir.
Mekanlarımızı bütçemizi çok zorlamayan ama kullanım rahatlığı ve süresi bakımından avantajlı olan, zevkimize uygun mobilya modelleri ile dekore ettiğimizde duyacağımız keyif bu konuda biraz araştırma yapmak ve seçici olmak için harcadığımız zamana değecektir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir