Meme Büyütme Ameliyatı Çeşitleri

Ergenlik dönemini tamamlamış ancak göğüsleri genetik faktörlerden dolayı yeterince gelişmemiş olan hastaların göğüslerini büyütmek için yapılan operasyonlara göğüs büyütme estetiği denir.

Meme büyütme ameliyatı estetiği silikonla ve ameliyatsız yağ enjeksiyonu ile olmak üzere iki farklı teknik ile yapılır.

Silikonla Meme Büyütme Ameliyatı

Muayene bulguları sonucu ideal silikon markasına ve boyutuna karar verildikten sonra göğüs altı kıvrımı, göğüs ucu veya koltuk altından silikon protezin göğüslere yerleştirilmesine silikonla göğüs büyütme estetiği denir. 18 yaşını doldurmuş her hastaya rahatlıkla uygulanabilir. Operasyon cerrahi olduğu için hastanelerde ve tıp merkezlerinde genel anestezi veya lokal anesteziyle gerçekleştirilir. Muayene bulguları sonrası göğüslerin ne kadar büyümesi gerektiğine doktor ve hasta birlikte karar verir. Böylece hastanın ameliyat öncesinde göğüs büyüklüğü ve dolgunluğu ile ilgili fikir sahibi olması sağlanır.

Meme büyütme ameliyatı sonrasında netice ömür boyu kalıcı olur ve şeklini korur

Meme büyütme ameliyatı öncesi; Operasyona yaklaşık 1 hafta kala hasta sigara ve alkol kullanıyorsa kısa bir süreliğine bırakmalı. Kullandığı ilaçlar varsa doktora danışarak bırakması gerekiyorsa bırakmalı. ( doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanımı bırakılmamalı ) ve son olarak hasta ameliyata yaklaşık 7 – 8 saat kala yiyecek ve içecek tüketimini bırakmalıdır.

Meme Altı Kıvrımı Silikon Protez Operasyonu

Meme altı kıvrımından bir kesi açılır ve daha önceden boyutu ve markası seçilmiş olan silikon açılan bu kesi den kas altı veya kas üzeri olmak kaydıyla göğüse yerleştirilir. Operasyonun artısı yerleştirilen silikon protez ömür boyu küçülmez ve şeklini koruyarak göğüsleri her zaman dolgun ve büyük gösterir. Eksi yönü kesi göğüs altından açılacağından göğüslerde kesi izi olur. Ancak göğüslerdeki bu kesi izi ortalama 1 yıl sonra ten rengi kıvamına gelerek çok dikkatli bakılmadıkça görülmez. Ortalama 1 saat sürer. Hasta aynı gün yada 1 gün kontrol amaçlı hastanede kaldıktan sonra taburcu edilir.

Meme Ucu Silikon Protez Operasyonu

Meme ucuna bir kesi açılır ve silikon protez açılan bu kesi den göğüse yerleştirilir. Meme ucu silikon protez operasyonu göğüs ucu areola dediğimiz bölge küçültülecek ise kullanılır. Operasyonun artısı göğüsün büyütülmesi ile beraber büyük olan göğüs ucu da küçültülür ya da göğüs ucundan yarım ay şeklinde kesi yapılarak silikon protez yerleştirilir. Yerleştirilen silikon ömür boyu boyutunu ve şeklini korur. Eksi yönü ise göğüs uçlarında kesi izi olur. Ancak bu kesi izi hastanın ten rengine göre ortalama 1 yıl sonra belli belirsiz bir hal alır. Ortalama 2 saat sürer. Hasta 1 gün kontrol amaçlı hastanede kaldıktan sonra taburcu edilir.

Koltuk Altı Silikon Protez Operasyonu

Koltuk altından bir kesi açılır ve silikon boş bir şekilde göğüse yerleştirilir ardından serum fizyolojik ile hastanın istediği ve doktorun uygun gördüğü boyutta silikon şişirilerek göğüs büyütülür. Operasyonun en büyük artısı göğüslerde herhangi bir kesi izi olmamasıdır. Bu yüzden koltuk altı silikon protez estetiğine iz siz bir operasyon da diyebiliriz. Ortalama 30 dakika sürer. Hasta 1 gün kontrol amaçlı hastanede kaldıktan sonra taburcu edilir.

 

Ameliyatsız Meme Büyütme

Operasyonun bir diğer ismi Lipivage’ dir. Muayene bulguları sonucu hastanın uygun görülen bölgelerinden alınan yağların işlenerek göğüslere enjekte edilmesine ameliyatsız göğüs büyütme estetiği denir. Küçük göğüsler hastaya sağlık açısından herhangi bir zarar vermediği için operasyon estetik ve görsel amaçlı yapılır. Hasta muayeneye geldiği zaman vücudundan alınabilecek yağ oranı hesaplanır ve hastaya anlatılır. Böylece hasta işlem öncesi göğüslerinin ne kadar büyüyeceği ve dolgunlaşacağı hakkında bilgi sahibi olur. 18 yaşını doldurmuş her bayan bu işlemi rahatlıkla yaptırabilir. İşlemin artı yönü göğüslerde herhangi bir kesi izi olmamasıdır. Eksi yönü ise göğüslere enjekte edilen yağların bir miktarı eriyerek yok olur.

Dikkat edilmesi gerekenler !

Meme büyütme ameliyatı öncesi; Operasyona yaklaşık 1 hafta kala hasta sigara ve alkol kullanıyorsa kısa bir süreliğine bırakmalı. Kullandığı ilaçlar varsa doktora danışarak bırakması gerekiyorsa bırakmalı. ( doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanımı bırakılmamalı ) ve son olarak hasta ameliyata yaklaşık 7 – 8 saat kala yiyecek ve içecek tüketimini bırakmalıdır.

Ameliyat sonrası; Taburcu olduktan sonra hasta günlük hayatına dönebilir ancak bir süre göğüslerine darbe almamaya dikkat etmeli, ağır kaldırmamalı ve gerekirse cinsel perhiz uygulamalıdır. Bunun dışında kontrole gitmeyi de ihmal etmemelidir.

Meme Büyütme Ameliyatı Fiyatı

İşlemle ilgili maalesef makalemizde yasal zorunluluk nedeniyle herhangi bir fiyat aralığı veremiyoruz. Fiyat bilgisi için mail veya telefon yolu ile ulaşabilir yada muayeneye gelerek net bir fiyat alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir