İsofix Nedir? Bebek Oto Araba Koltuğu Nedir?

İsofix Nedir Bebek çocuk Oto Araba koltuğu  nedir fiyatları mağazalar yorumlar tavsiyeler? Çocukları bebekleri olanlar yazacaklarımı az çok bilebilir. Ama yazacaklarım sizlere oto koltuğu hakkında bilgiler verecektir. Kızım 16 aylık oldu ve arabada arka tarafta ana kucağına oturuyor. Ana kucağı hem küçük hemde güvenli değildi. Çocuk Oto koltuğu aramaya başladım tabi pek bilgim yok gittim avm dolaştım bebek çocuk dükkanları gezdim (ebebek,gebe,joker,bücürük,miniço,panço,chicco,kraft v.b.) mağaza mağaza çocuk bebek dükkanları gezdim. Tabi satış temsilcisi ve dükkan sahiplerden bilgiler aldım.

Çocuk bebek oto koltuğunu bazı kişiler polis ceza yazmasın diye alıyor ucuzundan, bazıları da konforlu ve güvenlik açısından alıyor. Polis ceza yazmasın diye koltuk basit almayın, kaza anında hiç bir güvenliği yok. Ben çocuğumun güvenliği ve konforlu oto koltuğu almak istedim. Google adwords reklam vermiş olan Ayhan çocuk internet sitesini gezdim ve fiyatların büyük firmalar olan ebebek chicco kraft gibi markalar ve mağazalardan %10 civarında daha uygun olduğunu gördüm. Hemen Sultan çiftliğindeki yerlerine mağazalarına merkezine gittim. Bir kaç oto koltuğuna baktım ve çalışan bilgiler vermeye başladı.

İsofix özelliğinden bahsetti ben ilk defa duymuştum. isofix nedir dedim hemen anlattı arkadaş; 2006 yılından sonra üretilen araçların arka koltuklarında 40 cm aralıklı çengel şeklinde oto koltuğunu alttan 2 tane çengel geçmeli güvenlik sistemidir. Videolarda ve resimlerde vardır. Koltuğunuzu bu 2 çengele kilitliyorsunuz Allah korusun kaza anında sıradan koltuklar gibi koltuk uçmuyor. Yani arabanız otomobiliniz isofix özelliği varsa güvenlik açısından bu oto koltuğunu tercih ediniz. 2 dikkat etmeniz gereken olay koltuğun yaş grubudur. 9 36 kg ve isofixli koltuk alınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir