Liposuction ve BBL

Liposuction öncelikle bir zayıflama ameliyatı değildir, bölgesel olarak yağların alınarak bedensel incelme sağlayan bir işlemdir. Kısacası kilo vermek için yapılmaz.

Liposuction (yağ alma ameliyatı); hem kadınlar hem de erkekler için yapılan bir ameliyattır.

Liposuction özel kanüller yardımıyla vücudun belli bölgelerinden yağ alınması ve vücudun şekillendirilmesidir. Bu ameliyatta yağ hücreleri alındığı için o bölgedeki yağ hücreleri azalır ve tekrar kilo alındığında aynı bölgede eskisi gibi görüntü olmaz.

Liposuction yapılacak bölgeler;

– Gıdık bölgesi

– Kol

– Sırt

– Bel

– Karın

– Mide bölgesi

– Basen

– Uyluk içi

– Erkeklerde meme büyümesi

– Diz içi

Ameliyat öncesi özel çizimler yapılır. İşlem lokal veya genel anestezi altında gerçekleştirilir. Yağ alınacak bölgelere özel bir serum verilir. Bu tekniğe “tümescent tekniği” denir ve dünyada en sık uygulanılan liposuction yöntemidir.

Ameliyat sonrasında 4 hafta korse kullanılması gerekmektedir. Ve günde 2-3 litre su içilerek ödem atılır. Ameliyat sonrası şişlik ve morlukların kaybolması 1-2 hafta içinde gerçekleşir. Ve vücudun gerçek şeklini alması 2 ayı bulacaktır.

Spora rağmen, diyete rağmen bazı vücut bölgelerinizdeki yağlar erimiyorsa veya yağlarda azalma olmuyorsa liposuction için uygun bir adaysınızdır.

Liposuction ameliyatı kurallara uygun yapılması gereken bir ameliyattır. Kişinin yüksek tansiyon, şeker, kalp hastalığı, kan hastalığı varsa veya aspirin kullanıyorsa liposuction riskli bir ameliyattır.

Liposuction ameliyatında bir seansta en fazla 5-6 litre yağ alınmalıdır. Bunun üstünde alınan yağ miktarları sağlığı tehlikeye atar.

Brazilian Butt Lift 

Çoğu zaman poponun kaldırılması ve nadir olsa da poponun daha az belirgin hale gelmesi ve daha az dikkat çekmesi istenilir.

Bel, popo ve kalça anatomisi bir bütün olarak değerlendirilir .Çoğu zaman kalça bölgesinden yağ alınıp popo bölgesine verilmesi yeterli değişim sağlar.

Ameliyat lokal veya genel anestezi altında yapılır ve süresi 1-1.5 saattir.

Ameliyat sonrası 4 hafta özel korse giyilir. 3 gün sonra işe dönülebilir veya uçak yolculuğu yapılabilir.

Aşırı zayıf kişilerde popo protezi kaçınılmazdır ve en etkili çözümdür. Popo protezi kalçanın iç tarafından yerleştirildiği için herhangi belirgin bir iz kalmaz.

Ameliyat genel anestezi altında yapılır, 3-4 saat sürer ve hastanede 1 gece kalınır. 5 gün sonra işe dönülebilir veya uçak yolculuğu yapılabilir.

Aşırı kilo alma-verme sonucu bazı kişilerde popo düşer, kalçalar ve bacak içi ise sarkar, bu durumda Brazilian Butt Lift , kalça ve bacak içi germe kombine bir şekilde gerilir. İzler bel kısmında bikini hattına göre planlanır.

Ameliyat genel anestezi altında yapılır ve planlanan işleme göre 4-7 saat sürer. 7-10 gün istirahat gerektirir ve bu süreden sonra işe dönülebilir.

 

Türkiye’nin en iyi Brazilian Butt Lift cerrahlarından biri olan Dr. Fatih Irmak, Avrupa’da da adından epey bir bir bahsettirmektedir… Best BBL surgeon in Turkey olarakta tanınmakta ve adından epeyce bir bahsettirmektedir…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir