Banyo Fayans Modelleri

Günümüzde artık her evde mutlaka tercih edilen ıslak zemin malzemesi olan fayansların genellikle kullanıldığı alan olarak banyo tercihi, mutfaklara da yansımış hatta sıcak iklimli bulunan yaşam kentlerinde de sıklıkla kullanımı ve tercih edilmesine yol açmıştır. Durum böyle olunca üretim yapan firmaların da sürekli değişik modelleri ve tasarımları dikkat çekici boyutlara ulaşmış bir haldedir. Sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda değişik dekorasyon ve estetik yapılarıyla deha açan banyo fayans modellerinden bahsedeceğiz.

Özellikle model bakımından, şekil ve desenlere geçmeden önce üretilmiş olan malzeme seçimine değinecek olursak tabi ki kuşkusuz tek akla gelen seramik yapılardan oluşmasıdır. Dış cephelere varacak kadar kullanımı gerçekleştirilen bu yapılar hem sağlamlık bakımından hem de dayanıklı yapısıyla en çok tercih edilen seçeneklerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Genellikle mağazalarda, kafeteryalarda olmak üzere ve evlerimizin banyosunu süsleyen şık tasarımıyla aklımıza ilk gelen patchwork tasarımı farklı modelleri bir arada tutan, değişik tasarım yapısıyla göz dolduran, şıklığı ile ortaya şahane bir eserin çıkmasında önemli rol oynayan tasarımlar en çok tercih edilen banyo fayans modelleri arasında yerini almaktadır.

Büyük banyolar için genellikle Patchwork tasarımları tercih edilirken, dar ve küçük yapılı banyoları daha hoş gösteren fayanslarda mevcut. Hareketli ve rengarenk yapısıyla çağdaş bir stil yaratma konusunda farklılık yaratan Interiors fayans modelleri de oldukça revaçta ve bulunduğu alanları daha da derinleştiren yapısı ve üç boyutlu tasarımlarıyla farklılık yaratan banyo fayans modelleri arasında yerini almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir