Gençler Telefonla Ne kadar Zaman Harcıyor

Diğer yaş grupları ile karşılaştırıldığında, milenyum kuşağının mobil cihazlarını günlük kullanım oranları inanılmaz. Ancak bu gençlerin doğduklarından itibaren internet ve dijital teknolojiler ile büyüdüklerini düşünecek olursak, başa ne bekliyorduk ki? Tek bilmediğimiz tam olarak ne kadar zamanı ne yaparak geçirdikleri idi. My.com’un yaptığı araştırma, tüm bu oranları belirlemiş durumda.

Araştırmaya göre milenyum gençlerinin %91’i, en azından her gün yarım saatlerini yalnızca internette sörf yapmak için harcıyorlar. Haftasonlarında ise %79’u en azından 2 saatini internet sörfü için harcıyor. Dikkat ederseniz bu süreler “en az” harcanan süreler.

Günlük toplam 4 saatten fazla mobil cihazını kullananların oranı %55. %32’lik kısım, yani milenyum neslinin üçte biri ise her gün 5 saatten fazla mobil cihazlarını aktif olarak kullanıyor. 25-50 yaş aralığına baktığımızda bu kadar çok mobil cihaz kullananların oranı birden %20’ye düşüyor.

Cep telefonlarının milenyum kuşağında bu kadar çok kullanılmasının temel sebebi, %70 çoğunluğun sosyal ağlara giriyor olması. Her gün mutlaka sosyal ağları kullanan bu yüksek çoğunluk en çok Facebook, Instagram, Twitter ve Google+’ı tercih ediyor. Google+’ın yakında kapanabileceğini bildiğimizden, genç kullanıcılar arasında sosyal ağların kralı Facebook, Instagram ve Twitter olmaya devam edecek gibi duruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir